OW MasterOW MasterOW MasterOW MasterOW MasterOW MasterOW MasterOW Master

Sala bilardowa

W Hotelu mogą skorzystać Państwo z sali bilardowej. Znajduje się w niej pełnowymiarowy stół do gry oraz kompletne wyposażenie od bil po profesjonalne kije.
Bilard to coś więcej niż zwykła gra towarzyska, wymaga ona pewnych obyczajów, kultury, przy czym przeznaczona jest dla wszystkich osób niezależnie od wieku, płci czy sprawności. Gra w bilard stanowi doskonały pretekst do miłych spotkań z przyjaciółmi. Jesteśmy przekonani, że oferowana przez nas sala oraz akcesoria do gry spełnią Państwa oczekiwania i potrzeby.

Zasady gry w bilard

Zasady gry w bilard tylko z pozoru wydają się skomplikowane, ale ich opanowanie wcale nie jest takie trudne. Istnieje kilka odmian gry w bilarda: odmiana 8-bil, 9-bil oraz odmiana 14/1 nieskończona. Jednak najpopularniejszą i najczęściej spotykaną odmianą jest odmiana 8-bil.

Ósemka jest odmianą gry w bilarda rozgrywaną za pomocą bili białej i 15 kolorowych ponumerowanych bil. Kolorowe bile podzielone są na dwie grupy. Bile z numerami od 1 do 7 to bile pełne, bile z numerami od 9 do 15 to bile z paskiem. Zawodnik, który wbije wszystkie bile ze swojej grupy oraz w osobnym uderzeniu wbije do łuzy bilę z numerem 8 wygrywa partie.

Bile na stole bilardowym muszą być ustawione za pomocą trójkąta w górnej części stołu. Bila z numerem 8 musi znajdować się w środku trójkąta. Bila wierzchołkowa trójkąta musi znajdować się w głównym punkcie stołu, natomiast bile na rogach trójkąta muszą należeć do dwóch różnych grup, czyli na jednym wierzchołku bila z paskiem, na drugim zaś bila pełna. Bila biała powinna znajdować się na linii podziałowej między polem gry, a tak zwaną „kuchnią”.

I już można zaczynać. Powodzenia!

  phoca thumb l bilard 101 thumbphoca thumb l bilard 102 thumbphoca thumb l bilard 106 thumb

Panorama